Yazılım-Netsentez

|||

Merhaba GitHub

Bugün GitHub ı selamlıyorum. Uzun süredir hesabım vardı. Ama fazla çalışamamıştım. Yazılıma hevesli olanlar için harika bir başvuru ve kod geliştirme ortamı. İstediğiniz kadar kod depolayabilir, sürüm aşamalarını kaydedebilir, düzenleyebilir, her aşamada görüş isteyebilirsiniz. İstediğiniz açık kaynağı kendi alanınıza alabilir, üzerinde istediğiniz çalışmaları yapabilirsiniz.

Yazılım devlerinin çoğu burada açık kaynaklarını paylaşıyorlar. Dünyanın her yerinden öneriler ve düzenlemeler alıyorlar. Onların çalışmalarını izlemek çok keyif verici.

Blog çalışmaları görseli…

Aynı zamanda bu web alanında olduğu gibi yeni tekniklerle desteklenen birçok hizmet var. Burada statik web sitesi oluşturmada ve yönetmede sadelik ve pratiklik trendini açan Liquid ve Jekyll ile tanıştım. Özellikle web ortamında metin ve kod ağırlıklı yazılar için son derece kolaylık sağlayan Markdown ile tanıştım. Markdown ile hazırladığım bu blog yazılarını Blot ortamından yayınlıyorum.

Teşekkürler GitHub, teşekkürler Liquid, teşekkürler Jekyll, teşekkürler Markdown, teşekkürler VS Code, teşekkürler Blot

Bir önceki ve bir sonraki yazı Markup Language - ML İşaret Dili Felsefesi
Son yazılar Sosyal Medyadan Web Sitesine Eklentiler ASP.NET MVC Web Uygulamaları İçin Birkaç Pratik Çözüm Markup Language - ML İşaret Dili Felsefesi Merhaba GitHub